Jak nie tracić czasu u fryzjera?

Jednym z najczęstszych błędów, które popełniamy u fryzjera, jest poleganie na zdolnościach stylistki i powrót do domu z całkowitą odmianą naszego stylu, koloru i długości. Dałaś się namówić na „wypróbowanie czegoś nowego”. I zwykle kończy się na „i wyglądasz na 10 lat młodziej” – ale to wrażenie szybko znika, i czasem może być obraźliwe.

Chodźmy do fryzjera!

Zalecamy, byś udawała się do fryzjera tylko wtedy, gdy masz konkretny powód. Dużo mówi się o kontrolowaniu zakupów odzieżowych, ale co z branżą beauty? Na to też tracimy czas i pieniądze.

Jeśli chcesz nowej fryzury, to po prostu zamów ją. Dowiedz się, jakiej chcesz długości, jakiego stylu, i jakie masz ograniczenia. To są twoje włosy i musisz z nimi żyć.

Blond włosy dla każdej z nas

Jeśli wolisz farbować włosy, przygotuj się na to wcześniej i przejrzyj na próbki kolorów online zamiast u fryzjera. Czasami opłaca się nawet spędzić 5 minut odwiedzając salon kilka dni przed wizytą i prosząc, aby zobaczyć ich próbki, gdy nie jesteś pod presją.

Po prostu powiedz nie

Jasne, to brzmi łatwo. Często tak nie jest. Siedzimy przed lustrami, jesteśmy zmęczone  fluorescencyjnymi światłami i zaczynamy myśleć, że zupełnie nowa fryzura sprawi, że wszystko będzie w porządku. Fryzjerka namawia nas na nową fryzurę – ale życia nowa fryzura nie zmieni, tylko zmiana postawy może to zrobić! Bądź silna i powiedz swojemu fryzjerowi stanowczo „nie”. Powiedz coś w stylu „No cóż, to interesująca propozycja, ale nie dla mnie.”.

Jasno określ to, czego chcesz

Gdy jesteś niezdecydowana i mówisz stylistce „Niech pani coś zrobi”, poddajesz się jej sugestii. Musisz wiedzieć, czego dokładnie chcesz. Powiedz wyraźnie punkt po punkcie, co chcesz zrobić „skrócić od tyłu, zrobić grzywkę”. Jeśli masz zdjęcie, tego jak wyglądałaś po ostatnim strzyżeniu, nie krępuj się zanieść je do salonu.

Będziesz zaskoczona, jak proste, świeże mycie, cięcie i suszenie odświeża kobietę, gdy wyjdziesz z salonu. To właśnie takie rozpieszczanie jest wrażeniem, za które płacimy.

One thought on “Jak nie tracić czasu u fryzjera?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *