Jak być unikatową: Porady Łukasza

Zawsze powtarzam, że moda to nie ślepe podążanie za trendami, ale stworzenie własnego stylu. Pierwszym krokiem w ustaleniu własnego stylu jest ustalenie czym się interesujesz, jakie są twoje pasje. Znajdziesz w zasadzie każdy styl w Internecie – od awangardy po klasyczny szyk, każda kobieta przekazuje swój własny styl. Są wielkie sklepy internetowe czy niezależne projektantki – a najszybciej dowiesz się o nich dzięki Internetowi. Zanim zaczniesz wyszukiwać ciuchy na pintereście, zacznij szukać inspiracji. Czy jest jakaś postać z telewizji czy filmu, którą się inspirujesz? A może celebrytka czy blogerka?

Rzuć okiem na dziewczyny o podobnej do ciebie budowie; poczytaj ich blogi, poszukaj ich na Pintereście. Możesz poszukać w google celebrytek o podobnych wymiarach i wadze co ty, istnieją takie spisy!

Pinterest to użyteczne narzędzie. Lubisz Zoey Deschanel? Popatrz na ciuchy inspirowane jej stylem! Chcesz czarnych ciuchów? Wrzuć to w wyszukiwarkę. Łatwo jest tracić czas na Pintereście, ale im więcej ciekawych stylizacji przypniesz do swojej tablicy, tym lepiej dla ciebie. Daj im się „odleżeć” i po kilku tygodniach sprawdź je, czy nadal cię zaciekawią

Tutaj trzeba zwracać szczególną uwagę na marki. Jeśli jakaś konkretna marka przewija się w twoich polowaniach na styl, warto ją zapamiętać, i jeśli to możliwe – odwiedzić jej sklep. Są spore szanse, że możesz ją polubić w praktyce Podobnie może być z jakimś kolorem czy stylem. Możesz na przykład mieć idealną cerę do jedwabiu, albo jeśli jesteś jesienią będziesz nosiła ziemiste ciepłe kolory.

Gdy już masz pewną podbudowę teoretyczną, czas wyruszyć na zakupy. Zresztą, nie musisz nic kupować – odwiedź sklepy fizyczne i poprzymierzaj trochę ciuchów. Zwróć uwagę na sklepy, w których znajdziesz interesujące cię marki, spróbuj też odwiedzić takie zorientowane na twoje rozmiary.

Moim zdaniem tutaj ważne jest nie bycie skąpą, ale oszczędną. Zamiast wydawać grube melony na koszulę od LV, możesz nosić podróbki – oby były w dobrym stylu. poszukaj podobnych stylów, czy to wśród tańszych rodzimych producentów czy też na allegro. Tam możesz też pozbyć się ciuchów, które ci nie leżą! Oszczędne zakupy mogą naprawdę się opłacić – zaplanuj sobie budżet, przed zakupami kartę płatniczą zostaw w domu i zamiast niej wybierz kilka banknotów w gotówce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *