Jak oszczędzać kupując odzież?

Muszę przyznać, że w moim życiu zdarzały się chwile, w których klepałam biedę i ciągle szukałam pracy. Ale miałam szczęście — wielu ludzi wpada w tak zwane błędne koło biedy. Jeśli chcesz znaleźć pracę, musisz przecież ładnie wyglądać, kupić porządną garderobę – sukienki, bluzki damskie, kostiumy, stracić parę kilo… Ale nie możesz tego osiągnąć, jeśli nie masz pracy, nie stać cię na zdrową żywność czy siłownię!

Ja na przykład musiałam pracować na słabych śmieciówkach, pisać i tłumaczyć, nagrać singiel… i udało mi się kupić elegancką koszulę i rower, dzięki któremu przestałam inwestować w bilet miesięczny. Odwiedzałam blog modowy terazmoda.pl i zaczęłam ubierać się bardziej profesjonalnie. Nie oczekiwałam nigdy, że wymarzona praca spadnie mi z nieba!

Jeśli cały czas, tak jak ja, musisz liczyć każdy grosik dwa razy, nadal musisz oszczędzać trzymając się ścisłego budżetu. Kupuj tanie bluzki bez wzorów. Możesz nosić je z czarną parą dżinsów i wysokich obcasów — będziesz wyglądać młodzieżowo, ale wciąż całkiem formalnie, co sprawi że będą idealne na każde okazje. Jeśli masz już białą koszulę, może powinnaś wybrać niebieskie lub różowe topy. Rzuć okiem na outlety — być może krój tych bluzek damskich sprzed trzech lat jest już niemodny, ale nadal ładnie wyglądają!

Wspomniałam o ciemnych dżinsach, ale gdy szukałam pracy, chciałam jak najszybciej je się ich pozbyć i zastąpić je wygodnymi damskimi spodniami, które wyglądają na bardzo oficjalne. A do tego dodajmy jakiś bardziej wygodny blezer (zamiast bardziej sztywnego żakietu) lub sweterek typu kardigan — tak by można było widać, że noszę ładne topy. To nie jest odzież formalna, ale w mojej rozmowie o pracę wyglądałam schludnie, i to się liczy.

I nawet jeśli osobiście nie lubię butów na wysokich obcasach (zwłaszcza po ośmiu godzinach noszenia ich), to czasem trzeba je nałożyć! Wysokie obcasy mogą zmienić kombo T-shirt i dżinsy w bardzo elegancki strój. Na szczęście, miałam kilka par i udało mi się je ulepszyć, po prostu je czyszcząc. Trzeba zrobić dużo wysiłku, aby wyjść z ubóstwa i nadal ciężko pracować, aby utrzymywać się powyżej linii biedy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *