Jak ubrać się na rozmowę o pracę?

Uważam, że rozmowy o pracę są bardzo stresujące. Nie wiem jak wy, ale ja mam własne kompetencje, jestem z nich dumna, ale zupełnie nie potrafię ich „sprzedać”. Ważnym elementem rozwoju zawodowego jest pokazanie się i zaprezentowanie – nie chodzi tylko o modę, ale istotny jest pewien element autoprezentacji. Warto iść tam dumnie z podniesioną głową. Oto kilka porad, które zaczerpnęłam ze strony terazmoda.pl Bardzo polecam ten serwis jeśli chodzi o porady modowe!

Aby rozmowa o pracę zakończyła się powodzeniem, trzeba zrobić dobre pierwsze wrażenie, a kluczową częścią dobrego wrażenia jest to, jak się ubierasz. Pamiętaj, nie ma drugiej okazji, by zrobić pierwsze wrażenie.

Nie idziesz do klubu; Na rozmowie w firmie trzeba wyglądać na elegancką, stylową i dobrze się dopasować do okoliczności. Dlatego jest tak ważne posiadanie dobrze skrojonego ubrania — dzięki niemu podkreślisz kobiecą sylwetkę. W przypadku większości rozmów o pracę elegancki garnitur damski lub sukienka i żakiet będą dobrze się sprawdzać.

Ogólna zasada mówi, że w przypadku rozmowy o pracę w dużej firmie, twój strój musi być konserwatywny. W takim przypadku dobrze dopasowany kostium sprawi, że będziesz bardzo elegancka. Wybierz prosty kostium, najlepiej jednokolorowy, który dobrze pasuje do twojego ciała, i w którym będziesz czuła się swobodnie.

Jeśli zgłaszasz się na bardziej kreatywne stanowisko, zwłaszcza poza sektorem biznesowym, możesz mieć bardziej swobodny ubiór, w stylu business casual. Mogą być to eleganckie spodnie z miękką bluzką lub T-shirtom czy kolorowe blezery sparowane z dżinsami. Sama wierzę, że możesz wyglądać profesjonalnie, jednocześnie pokazując odrobinę swojej indywidualności. Może to być przez jeden wyróżniający ciuch pokazujący ambitną, wysoką stylizację, jak jedwabna apaszka czy lśniące metaliczne szpilki.

Zbadaj firmę przed rozmową kwalifikacyjną, aby dowiedzieć się, jaki ubiór najlepiej do niej pasuje. Ubieganie się o pracę w biurze prawniczym wymaga bardzo odmiennego podejścia niż szukanie miejsca w redakcji pisma modowego. Sprawdź stronę internetową firmy i dowiedz się z niej jak najwięcej. Jeśli korzystasz z firmy rekrutacyjnej, poproś jej przedstawiciela o poradę. Jeśli masz wątpliwości, lepiej być zbyt konserwatywną niż zbyt casualową. Nikt nie lubi być jedyną osobą w legginsach na oficjalnym spotkaniu.

Wybierz też elegancką torebkę, która będzie wystarczająco duża, aby zmieścić teczkę z twoim CV, butelkę wody na wszelki wypadek i małą butelkę eliksiru odwagi, gdybyś straciła wiarę w siebie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *