Jak dbać o torebki?

Nie jest tajemnicą, że uwielbiam torebki. I nie widzę absolutnie nic złego w inwestowaniu w torebki damskie, które będą wytrzymywały całe życie. Ale co robisz, kiedy przynosisz nową torebkę do domu? Jak zabezpieczyć swoją inwestycję?

W przeciwieństwie do większości drogich przedmiotów na rynku, torebki nie są dostarczane z instrukcją obsługi wypełnioną poradami i sztuczkami, jak bezpiecznie ich używać – i dbać o te kluczowe dodatki.

Modne torebki dla każdej kobiety

Dlatego przygotowałam dla was parę wskazówek, które pomogą Ci w jak najlepszym wykorzystaniu Twojej designerskiej torebki. Niezależnie od tego, czy jest to trendy Coach czy klasyczny Chanel, używam każdej z tych porad i trików z własnymi torebkami i mogę szczerze powiedzieć, że zauważyłem poprawę w ogólnym „zdrowiu” moich ulubionych dodatków.

Wypchaj torebki

Nadziewanie torebki pomaga utrzymać ogólną strukturę, zapobiegając jednocześnie wgnieceniom i zagnieceniom, gdy nie jest ona używany.  Nie ma nic gorszego niż zwisająca, smutna, przebojowa designerska torebka. Większość sprzedawców detalicznych wypycha torebki bibułą – nie wyrzucaj jej więc jak tylko oderwiesz metkę. Często nawet proszę sprzedawców o nieco więcej przy kasie, ponieważ tem bezbarwny i lekki papier jest najlepszy do wypychania toreb.

Zakryj ją workiem

Jest powód, dla którego większość torebek jest wyposażona w worki na kurz. Ponieważ ma to kluczowe znaczenie dla ogólnego zdrowia torebki! Takie miękkie bawełniane, płócienne lub filcowe torby utrzymują twoją torebkę w stanie wolnym od kurzu i zadrapań podczas przechowywania… ale odgrywają również znacznie ważniejszą rolę.  Światło słoneczne i sztuczne światło żarówki może powodować wysychanie i odbarwianie skóry, więc worek ochronny działa jak przytulny kokonik dla Twojej śpiącej torebki.

Dom dla torebki

Jak powiedziałem wcześniej, materiały torebki mogą zostać uszkodzone przez różne czynniki środowiskowe, takie jak naturalne i sztuczne światło. Inne czynniki, które trwale niszczą materiał i skład torebki to ciepło i wilgoć.

Idealnie byłoby, gdyby torby były przechowywane w chłodnej i ciemnej szafie. Zapomnij więc o szafach celebrytów, bo warto przechowywać torebki lekko wypchaną w worku na kurz, wewnątrz pudełka i w miejscu w pokoju/szafie, które często nie widzi światła dnia… dosłownie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *